Başlangıç » Uncategorized » “OKU” yorum.

“OKU” yorum.

Kategoriler

Reklamlar

Okumalı ama neyi ? nasıl ? ne zaman ? Bir ilgidir okumak bir boş vakit eğlencesi kimisi bilgilenmek için okur kimisi zamanın akışında eline almıştır okuyordur merakla inceler kimisi okur okumasına ancak neden okuduğunun ne okuduğunun da farkında değildir. Yeni cümlelerle yeni konular keşfetmek … Hiç kahve içmemiş bir gemicinin bir kahve ağaçları adasına uğraması hiç zeytin görmemiş bir Afrikalı’nın egeye uğraması kadar farklı duygular yaşatır.

Ne okumalı ? Günlük planınızda işinizle ilgili güncel yayınları takip etmeli farklı konularda donanım sahibi olmalısınız. İlgilendiğiniz konularda bir kaç yazar tanımalı onların fikir bütünlüğünden kendi servetinizi zenginleştirmelisiniz. Farklı alanlarda, farklı kültürlerde, yaşanmışlıkların ve düşünceleri keşfetmeli bakış açılarını kazandırmalısınız ruhunuza. Bir yazarın kalemiyle dedektif olurken aynı kalemden suçlunun neler hissettiğini anlayabilir hissedebilirsiniz.Bir proje bir eğlence bir vakit geçirme ancak ne olursa olsun bu alışkanlığı sürdürebilmelisiniz.

Nasıl okumalı ? Nasıl okuduğunuz çok önemi yok anlam katıp yorumlayabildiğinizi hissediyorsanız işte okuma amacına ulaşıyor demektir. Körü körüne inanmadan bilgi sürecinden geçirerek bilinenlerle harmanlayarak okumalısınız nasıl bir sebzeyi yıkamadan soymadan kullanamıyorsanız bilgiyide işlemeden kullanamazsınız.

Ne zaman okumalı ? Arabada, evde, tenefüste, izinde, kumsalda, tuvalette ,yemekte, yatakta, koltukta, uçakta, trende nerde olursanız olun eğer dünden farklı bir düşünce biçimi kazanabilirseniz ne zaman olduğu mühim değildir. Hepsini ezberlemenize gerek yok ana fikiri alabildiyseniz yeterli demektir. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: