Başlangıç » Uncategorized » Dün Hava Ne Güzeldi…

Dün Hava Ne Güzeldi…

Kategoriler

Reklamlar

Öğreniyorsun zamanla, acıyla, kederle, hüzünler kaderde gecelerde çektiğin azap dolu kederlede. Elinde olan birşey kalmıyor çünkü; dünün bugünü yansıttığının farkına varamıyorsun. Toysun daha bilmiyorsun sevmeyi sevilmeyi. Hayat güzel şey aslında hayatta sevmek gerçekten çok güzel hele sevdiğin sevginden daha güzelse, eskilerden öyle bir can buluyor ki şimdi yaşadığın hikayelerin yarım kalmasına sebebiyet veren. Bilmezsin küçüğüm yaptıklarının pişmanlıkları acı verir insan; yaşamadan önce götürmeden ömründen ömür. Önce düşünmelisin karşındakini biten bir hikayeden kalan cümleleri; kendin tekrarladığında “dün hava ne güzeldi” dersin…

Yaptıklarının ardından hiç birşey bırakmadan, arkasına bakmadan gidenlere üzülürsün, dünün bugünü getirdiğini aklından çıkarırsan eğer dayanamayacağın bir duruma girersinki buda canını yakar. Yaradanın günahlarına karşılık bir ödeme günleri diye düşünürsün elinde olmadan. Ağız tadın hep aynıdır ne yersen ye ne içersen iç, yediğin sadece o laflar vardır arda kalan… Sevdiğinden sana bir ordu gibi o ordudaki bir şovalyeden çıkan kılıç darbesinin tadı kalır yalnızca ve onu ara ara hissedersin ruhunda. Gençliğine sevgiye onunla doyamadığına yanarsın.

Dağların arkasında orda bir yerlerde olduğunu bilirsin ama onu görmek için gökyüzüne bakmak ve ölümü hatırlamayı gerektirir içinde bulunduğun durum. Gökyüzüne bakarsın sonsuzluk vardır sonu yoktur tek sonsuzluk odur ve tabiki ölümdür ölüm vardır bu hayatın sonunda. Dağların arkasında yar, sonundada ölüm vardır. Onu hatırlarsın çünkü sevenler ancak sonsuzlukta buluşabilirler.

Önder Faik

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: